Spotkanie opłatkowe w Dzietrzkowicach

Show the MENU
09.12.2015
ludzie siedzący przy stołach przyglądają się dziecią występującym na scenie ubranym na biało

Od 21 lat nastrój Świąt Bożego Narodzenia w powiecie wieruszowskim rozpoczyna się od spotkania opłatkowego w Dzietrzkowicach gmina Łubnice .

Tradycja ta wpisała się na dobre w tym środowisku. Rozpoczęta i kultywowana przez pracownicę ŁODR w Bratoszewicach RZD Wieruszów Krystynę Czernecką oraz obecne Stowarzyszenie Gospodyń w Dzietrzkowicach.

W uroczystości tej uczestniczą przedstawiciele starostwa powiatowego na czele ze starostą  jak również gminnego z wójtem gminy Łubnice. To właśnie 9 grudnia 2015 r  ponad 130 osób uczestniczyło w takim spotkaniu. Tradycją jest udział dzieci ze Szkoły Podstawowej wystawiając jasełka, przygotowywane jest 12 potraw wigilijnych, a dekoracje wykonane są przez członkinie stowarzyszenia.

Co roku jest dodawany nowy element uroczystości. I tak tym razem wystąpili artyści operetkowi z Częstochowy z kolędami .Wspólne połamanie się opłatkiem i śpiewanie kolęd wprowadziło wszystkich w czas przygotowania do tak rodzinnych świąt Narodzin Dzieciątka Jezus.

Dyrekcji oraz wszystkim współpracownikom zdrowia, szczęścia, pomyślności życzy Rejonowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Wieruszowie.

Krystyna Czernecka

ludzie siedzący przy stołach przyglądają się dziecią występującym na scenie ubranym na biało
mężczyzna przemawiający do mikrofonu, w tle stoji jeszcze czterech innych elegancko ubranych ludzi