Działanie KSOW na lata 2014 – 2020 (Działanie 13 – Promocja zrównoważonego rozwoju obszarów wiejskich), priorytet PROW na lata 2014-2020 (Priorytet 1: Wspieranie transferu wiedzy i innowacji w rolnictwie, leśnictwie i na obszarach wiejskich), cel KSOW na lata 2014 -2020 (3.1 Zwiększenie udziału zainteresowanych stron we wdrażaniu inicjatyw na rzecz rozwoju obszarów wiejskich)
Nagrody sfinansowane zostaną w ramach Planu Operacyjnego Jednostki Regionalnej Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich Województwa łódzkiego na lata 2016-2017
Informujemy, że istnieje możliwość zarejestrowania się jako Partner KSOW w bazie partnerów! Można to zrobić na stronie internetowej KSOW. Zachęcamy do odwiedzenia portalu internetowego http://ksow.pl
XXV Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o Wiejskim Gospodarstwie Domowym
- Etap I - eliminacje oddziałowe
Po raz kolejny, w Łódzkim Ośrodku Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Bratoszewicach, w Oddziałach w Piotrkowie Trybunalskim, w Kościerzynie oraz w centrali w Bratoszewicach rozpoczęła się Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o Wiejskim Gospodarstwie Domowym.
W dniu 27.09.2017 o godz. 10.00, 64-ech uczestników przystąpiło do I etapu eliminacyjnego olimpiady. Uczestnikami olimpiady byli uczniowie szkół rolniczych oraz mieszkańcy obszarów wiejskich z terenu województwa łódzkiego.
Celem organizowanej Olimpiady jest zainteresowanie uczestników zgłębianiem wiedzy w ramach tematyki związanej zzasadami zdrowego i racjonalnego żywienia, ekologią i ochroną środowiska na wsi, agroturystyką i turystyką wiejską, zagrodami edukacyjnymi, produktem tradycyjnym i regionalnym, dziedzictwem kulturowym a także zagadnieniami z zakresu sprzedaży bezpośredniej, przedsiębiorczości na obszarach wiejskich oraz BHP w gospodarstwie rolnym.
Otwarcia XXV Wojewódzkiej Olimpiady Wiedzy o Wiejskim Gospodarstwie Domowym w centrali Bratoszewice, dokonał Dyrektor ŁODR z s. w Bratoszewicach Włodzimierz Lewandowski, witając wszystkich uczestników eliminacji.
Zgodnie z Regulaminem, uczestnicy odpowiadali na 30 pytań testowych , które zakresem merytorycznym obejmowały następujące :
Podczas etapu eliminacyjnego olimpiady pracowały Komisje w składzie:
Oddział Bratoszewice
Oddział Piotrków Trybunalski
Oddział Kościerzyn
Po sprawdzeniu arkuszy testowych oraz podsumowaniu wyników, wyłoniono uczestników
II finałowego etapu olimpiady.
Do finału zakwalifikowało się po dziesięciu uczestników z każdego oddziału, którzy uzyskali największą ilość punktów:
Małgorzata Duda – gmina Ozorków, powiat zgierski
Krystyna Słaby – gmina Stryków, powiat zgierski
Anna Walczak – gmina Dmosin, powiat brzeziński
Anna Żak – gmina Łódź, powiat łódzki
Bożena Wojtczak – gmina Ozorków, powiat zgierski
Lucyna Dałek – Gmina Kocierzew, powiat łowicki
Elżbieta Olczyk – gmina Jeżów, powiat brzeziński
Katarzyna Rolewska – gmina Kiernozia, powiat łowicki
Anna Kucharska – gmina Grabów, powiat łęczycki
Maria Zimoń - gmina Łódź, powiat łódzki
Aleksandra Manowska-Borycka - gm. Wielgomłyny , powiat radomszczański
Jadwiga Cukier - gm. Lubochnia ,powiat tomaszowski
Bożena Matuszewska-Pająk, -gm. Lubochnia , powiat tomaszowski
Justyna Krawczyk, - gm. Wielgomłyny, powiat radomszczański
Agnieszka Radomska, - gm. Będków, powiat tomaszowski
Karolina Borycka - gm. Wielgomłyny , powiat radomszczański
Izabela Gołąb-Bogacz - gm. Radomsko , powiat radomszczański
Teresa Steffen - gm. Radomsko , powiat radomszczański
Wioletta Biernat - gm. Grabica , powiat piotrkowski
Anna Orłowska - gm. Opoczno, powiat opoczyński
Joanna Bąk – gmina Sieradz, powiat sieradzki
Katarzyna Karska – gmina Sieradz, powiat sieradzki
Anna Jurek – gmina Dobroń, powiat pabianicki
Elżbieta Wyrembak – gmina Mokrsko, powiat wieluński
Maria Jakubowska – gmina Czarnożyły, powiat wieluński
Dorota Mamzer – gmina Mokrsko, powiat wieluński
Halina Kluska – gmina Sieradz, powiat sieradzki
Renata Skrobiszewska – gmina Sieradz, powiat sieradzki
Katarzyna Łazińska – gmina Konopnica, powiat wieluński
Agata Rzeźnik – gmina Mokrsko, powiat wieluński
Gratulujemy zwycięzcom eliminacji oddziałowych i zapraszamy na finał, który odbędzie się 27.10.2017 o godz. 10.00 w Centrali Łódzkiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego
z s. w Bratoszewicach.
Tekst - Edyta Kijak, Irena Babczyńska, Katarzyna Janiak
Zdjęcia – Krzysztof Grzelak, Edyta Kijak, Teresa Nowak, Andrzej Bartosik