Nowa jakość doradztwa rolniczego - czytaj tutaj i  tutaj

Szkolenia z zakresu "Stosowania środków ochrony roślin przy użyciu opryskiwaczy" - sprawdź

Kurs dla kombajnistów - sprawdź

Szczegóły w zakładce: Szkolenia zawodowe - sprawdź

 

Królewskie smaki w Błaszkach

Show the MENU
06.08.2014
Stoisko promocyjne ŁODR: Mieczysław Krysztoforski spec. ds. produkcji i ekonomiki wsi  i Agnieszka Trojak spec. ds. gospodarstw wiejkskich i agroturystyki

 „Smaki LGD Długosz Królewski” – kulinarny festyn w Błaszkach, przygotowany przez Lokalną Grupę Działania Stowarzyszenie „Długosz Królewski” – cieszył się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców gminy Błaszki jak i okolicznych gmin.
Mogliśmy podziwiać pokaz kulinarny pana Jana Kuronia. Mistrz kuchni przygotował półtoragodzinny pokaz gotowania, który na żywo był pokazywany na telebimie, dzięki czemu zainteresowani mogli obejrzeć technikę jego pracy. Przygotowywał on dwie potrawy: zupę gulaszową i ragout z sezonowymi warzywami i ziołami, które mógł spróbować każdy uczestnik.
Oczywiście podczas festynu nie mogło zabraknąć Łódzkiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego. Wśród zaproszonych gości był Tomasz Mroczek Dyrektor ŁODR zs w Bratoszewicach. Zorganizowane zostało również stoisko promocyjne, na którym rolnicy mogli uzyskać porady z zakresu produkcji rolnej, funduszy unijnych czy wiejskiego gospodarstwa domowego. Doradztwo to świadczyli Mieczysław Krysztoforski spec. ds. produkcji i ekonomiki wsi oraz Agnieszka Trojak spec. ds. gospodarstw wiejskich i agroturystyki. Na stoisku można było zakupić ulotki branżowe.
Organizatorzy zadbali o dobrą zabawę i wiele atrakcji, między innymi: konkurs kulinarny „Dania z wieprzowiną”, w którym wzięły udziały udział restauratorzy i Koła Gospodyń Wiejskich. Kolejnym punktem programu były występy lokalnych artystów oraz zaproszonych Marzeny Ugornej, zespołu Classik i pokaz sztucznych ogni.

Tekst: Agnieszka Trojak

Stoisko promocyjne ŁODR: Mieczysław Krysztoforski spec. ds. produkcji i ekonomiki wsi  i Agnieszka Trojak spec. ds. gospodarstw wiejkskich i agroturystyki
Mieczysław Krysztoforski, Tomasz Mroczek, Dariusz Olejnik z żoną, Agnieszka Trojak
Mistrz kuchni Jan Kuroń z żoną