Uwaga!!! Termin składania wniosków o płatności bezpośrednie został wydłużony do 15 czerwca 2020 r. Czytaj tutaj 

UWAGA!!! W czasie epidemii obsługujemy klientów zgodnie z wymogami kwarantanny. W sprawie eWnioskuPlus i naborów PROW 2014-2020 prosimy kontaktować się tutaj i tutaj !!!

Nowy termin! Oświadczenia o braku zmian we wnioskach o płatności bezpośrednie w stosunku do poprzedniego roku będzie można składać w terminie do 8 czerwca 2020 r.

Nowa jakość doradztwa rolniczego - czytaj tutaj i  tutaj

Europejskie Smaki Ziemniaczane czyli Dzień Ziemniaka w Świnicach Warckich

Show the MENU
27.09.2017

        W Świnicach Warckich w niedzielę 24 września obchodzono Dzień Ziemniaka. To impreza, która przede wszystkim integruje lokalną społeczność, a zarazem promuje pyszne potrawy ziemniaczane. Tegoroczna edycja przebiegała pod hasłem "Europejskie Smaki Ziemniaczane". ŁODR PZDR Łęczyca przygotował dużą wystawę z kolekcją odmian ziemniaków. Ekspozycja liczyła kilkanaście odmian ziemniaków aktualnie uprawianych w naszym regionie. Tradycyjnie zorganizowano konkursy: wiedzy o ziemniaku, najwększego ziemniaka a także ziemniaka osobliwego w kształcie. Największego ziemniaka wyprodukowała Barbara Durska z Wyganowa. Zwyciężczyni została Królową Ziemniaka. Drugi był Grzegorz  Andrysiak z Borucic, któremu nadano tytuł Króla Ziemniaka. W trakcie trwania imprezy moża było degustować i oceniać smaczne potrawy z ziemniaków. Serwowano smaczne placki ziemniaczane, zupę i inne potrawy z ziemniaka. Na scenie wystąpił zespół Biesiada Show.

 Tekst: Małgorzata Smela

Zdjęcia:  Małgorzata Smela oraz leczyca.naszemiasto.pl