UWAGA!!! W czasie epidemii obsługujemy klientów zgodnie z wymogami kwarantanny. W sprawie naborów PROW 2014-2020 prosimy kontaktować się tutaj i tutaj !!!

Nowa jakość doradztwa rolniczego - czytaj tutaj i  tutaj

Dożynkowe świętowanie

Show the MENU
31.08.2015
Zdjęcie przedstawia Panie w namiocie ŁODR Bratoszewice z plonami

Obchody  XVII Dożynek Powiatu Rawskiego odbyły się w Boguszycach 30.08.2015r. Organizatorami powiatowego święta plonów było Starostwo Powiatowe i Wójt Gminy Rawa Mazowiecka. Uroczystości dożynkowe zainaugurowała Msza Św. Polowa koncelebrowana przez Biskupa Józefa Zawitkowskiego  i księży z dekanatu rawskiego.
Starostowie dożynek Edyta Piencek z Rogówca i Zdzisław Jedliński z Boguszyc wręczyli chleb i miód gospodarzą uroczystości – Staroście Józefowi Matysiakowi i wójtowi Gminy Krzysztofowi Starczewskiemu. Na scenie  przy Centrum Aktywności Kulturalnej w Boguszycach rozpoczęły się uroczystości  dożynkowe – obrzęd chleba.
Mimo upału i suszy wiele grup dożynkowych przyniosło  swoje wieńce dożynkowe. Biskup w asyście starostów dożynek i organizatorów pobłogosławił każdy wieniec, trud ludzkich  rąk. Rejonowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Rawie Mazowieckiej wystawił swoje stoisko pięknie udekorowane tegorocznymi płodami rolnymi – owoce, warzywa i kwiaty. Specjaliści udzielali porad zainteresowanym rolnikom i sprzedawali prasę rolniczą.
Imprezie towarzyszył blok rozrywkowy- przegląd  ludowych zespołów  działających na terenie powiatu rawskiego, zespołów artystycznych oraz występ gwiazdy wieczoru Ani Wyszkoni.
Podczas uroczystości było wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych, zabawa trwała do późnych godzin nocnych.

Urszula Olszowska
Zdjęcia Kamila Kieszek

Zdjęcie przedstawia Panie w namiocie ŁODR Bratoszewice z plonami
Zdjęcie przedstawia ozdoby wykonane z zebranych plonów: kłosów zbóż i owoców
Zdjęcie przedstawia występ zespołu ludowego na scenie i podziwiającą ją publiczność