UWAGA!!! W czasie epidemii obsługujemy klientów zgodnie z wymogami kwarantanny. W sprawie naborów PROW 2014-2020 prosimy kontaktować się tutaj i tutaj !!!

Nowa jakość doradztwa rolniczego - czytaj tutaj i  tutaj

XXVI Krajowe Dni Ziemniaka – Nidzica 23-25 sierpnia 2019 r.

Show the MENU
19.08.2019

dni ziemniaka Nidzica 2019

XXVI Krajowe Dni Ziemniaka – Nidzica 2019

23-25 sierpnia 2019 r. woj.Warmińsko-Mazurskie,

Siemiątki. k. Nidzicy

            Krajowe Dni Ziemniaka to impreza o charakterze wystawowo – konferencyjnym mająca na celu integrację polskiej branży ziemniaczanej, otwieranie polskiego rynku na świat, transfer wiedzy i technologii do producentów rolnych oraz wzrost samooceny uczestników branży i jej partnerów. Wydarzenie to ma charakter przechodni i co roku wystawa organizowana jest w zbliżonym terminie jednak zawsze w innym regionie Polski. Głównym organizatorem i właścicielem znaku towarowego jest Instytut Hodowli i Aklimatyzacji Roślin PIB BONIN.

W tym roku Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi pod kierownictwem ministra Jana Krzysztofa Ardanowskiego po raz pierwszy w historii Krajowych Dni Ziemniaka objęło rolę jego współorganizatora. Wiąże się to ściśle z aktywną polityką ministra J.K. Ardanowskiego, mającą na celu podniesienie rangi polskiego rolnictwa jak również poszerzenia możliwości współpracy z rynkami zagranicznymi dla polskich producentów rolnych oraz krajowego przemysłu rolno-spożywczego. Wsparcie XXVI Krajowych Dni Ziemniaka jako jednej z ważniejszych imprez specjalistycznych w Europie wpisuje się również w rządowy PLAN DLA WSI oraz PROGRAM DLA POLSKIEGO ZIEMNIAKA.

Więcej informacji o XXVI Krajowych Dniach Ziemniaka – Nidzica 2019 na stronie internetowej: https://krajowedniziemniaka-ihar.pl/