Uwaga!!! Termin składania wniosków o płatności bezpośrednie został wydłużony do 15 czerwca 2020 r. Czytaj tutaj 

UWAGA!!! W czasie epidemii obsługujemy klientów zgodnie z wymogami kwarantanny. W sprawie eWnioskuPlus i naborów PROW 2014-2020 prosimy kontaktować się tutaj i tutaj !!!

Nowy termin! Oświadczenia o braku zmian we wnioskach o płatności bezpośrednie w stosunku do poprzedniego roku będzie można składać w terminie do 8 czerwca 2020 r.

Nowa jakość doradztwa rolniczego - czytaj tutaj i  tutaj

Innowacyjne sposoby uprawy roli - szkolenie „Dobra Gleba – Dobre Ziarno – Dobry Produkt” w Kościerzynie

Show the MENU

SIR

15.03.2016
mężczyzna w czarnym garniturze i pilotem w ręku podczas prezentacji

 

W dniu 15.03.2016 roku łódzki SIR był uczestnikiem szkolenia zorganizowanego przez oddział Łódzkiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Kościerzynie na temat „Dobra Gleba – Dobre Ziarno – Dobry Produkt”.

Po otwarciu szkolenia przez dyrektor oddziału w Kościerzynie Panią Dorotę Ryl odbył się szereg prezentacji prowadzonych przez wykładowców akademickich. Tematy poszczególnych prelekcji to m.in. „Uprawa roli i siew w integrowanej produkcji zbóż”. „Zintegrowany system nawożenia zbóż wapnem” czy „Rola siarki w uprawie zbóż w Polsce”. Poruszono wiele zagadnień dotyczących nowych rozwiązań innowacyjnych. Przekazana wiedza może już niedługo zaowocować wzrostem zainteresowania rolników przedstawianymi rozwiązaniami co pozwoli w ramach SIR na wprowadzenie innowacji w sposobie u prawy roli.

Należy zaznaczyć, iż obecni na szkoleniu rolnicy byli bardzo aktywni oraz dociekliwi, zadając często szczegółowe pytania prelegentom. W szczególności dopytywano się o najlepsze sposoby prowadzenia uprawy bezorkowej, płodozmiany, sposoby uzyskiwania odpowiedniego pH gleby uprawnej oraz nowości w zakresie wykorzystania siarki jako ważnego składnika plonotwórczego. Prowadzone rozmowy skupiały się przede wszystkim na identyfikowaniu problemów związanych z uprawą roli, jak również na innowacyjnych sposobach ich rozwiązywania.

Podsumowując szkolenie należy je uznać za interesujące i atrakcyjne pod względem dobranej tematyki oraz kompetencji prelegentów za co duże gratulacje dla organizatorów spotkania.

Tekst i fot.
Anna Lichman
Michał Płatek

mężczyzna w czarnym garniturze i pilotem w ręku podczas prezentacji
mężczyzna w brązowej marynarce przemawia do rolników w sali wykładowej