"Zdrowy styl życia-zdrowy styl bycia" - szkolenie dla KGW.

Show the MENU
31.03.2022
W czwartek 31 marca w Wieruszowskim Domu Kultury odbyło się szkolenie dla Kół Gospodyń Wiejskich zatytułowane „Zdrowy styl życia - zdrowy styl bycia”, które wpisuje się w cykl szkoleń organizowanych w całym województwie przez Łódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Bratoszewicach oraz Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Łodzi.
Uczestników szkolenia – ponad 60 osób – przywitał Paweł Pakuła – kierownik Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Wieruszowie. W spotkaniu wzięli udział zaproszeni goście: Poseł na Sejm RP Paweł Rychlik, Kierownik BP ARiMR w Wieruszowie Wiesława Lewik oraz Z-ca Kierownika BP ARiMR w Wieruszowie Daniel Grzesiak.
Wykład poprowadziła dietetyk, psychodietetyk Karolina Krawczyk-Borowiec. Pani Karolina podkreślała jak bardzo ważne dla naszego zdrowia, ale też samopoczucia i nastroju, jest racjonalne odżywianie, zbilansowana dieta oraz aktywność fizyczna. Uczestnicy otrzymali materiały z programem żywieniowym oraz 10 zasadami zdrowego żywienia.
Na spotkaniu przekazano również mąkę Kołom, które zgłosiły się do konkursu „Wielkanocna Baba z Łódzkiego” – rekordowa liczba w skali województwa, bo aż 16 KGW z powiatu wieruszowskiego przystąpiło do konkursu!!! Życzymy powodzenia!
Końcowym akcentem spotkania był pokaz kulinarny i poczęstunek przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich w Mieleszynie. Było miło, ciekawie, interesująco i smacznie.
Dziękujemy za liczne przybycie i zapraszamy na kolejne szkolenia.

Paweł Pakuła