Uwaga!!! Termin składania wniosków o płatności bezpośrednie został wydłużony do 15 czerwca 2020 r. Czytaj tutaj 

UWAGA!!! W czasie epidemii obsługujemy klientów zgodnie z wymogami kwarantanny. W sprawie eWnioskuPlus i naborów PROW 2014-2020 prosimy kontaktować się tutaj i tutaj !!!

Nowy termin! Oświadczenia o braku zmian we wnioskach o płatności bezpośrednie w stosunku do poprzedniego roku będzie można składać w terminie do 8 czerwca 2020 r.

Nowa jakość doradztwa rolniczego - czytaj tutaj i  tutaj

XII Ekologiczny Hubertus Łęczycki

Show the MENU
16.10.2018

           W sobotę 13.10.2018 r na placu Tadeusza Kościuszki w Łęczycy odbył się XII Ekologiczny Hubertus Łęczycki. Jak co roku święto myśliwych i leśników przyciągnęło przedstawicieli kół łowieckich z naszego regionu. Uroczystości związane z obchodami dnia św. Huberta rozpoczęły się o godz. 9.00. mszą św. w intencji myśliwych, odprawioną w Kościele O.O. Bernardynów. Następnie brać myśliwska przemaszerowała ulicą Poznańską na Plac T. Kościuszki, gdzie oficjalnie rozpoczęto obchody Dnia Św. Huberta .

    W imprezie uczestniczyli nie tylko myśliwi – nie brakowało kramów i stoisk różnych łęczyckich szkół i instytucji. Odbywały się pokazy i warsztaty mykologiczne, kynologiczne, sokolnicze, konne i kulinarne. Była możliwość  degustacji potraw z dziczyzny, w tym gulaszu przygotowanego w ogromnym garnku oraz wzięcia udziału w konkursie na najsmaczniejszy pasztet.

    Podczas XII Ekologicznego Hubertusa Łęczyckiego odbyła się  tradycyjna pogoń za lisem, jak co roku na łąkach za łęczyckim parkiem miejskim. Kameralna gonitwa na łąkach zakończyła tegoroczną edycję imprezy.

 Stoisko promocyjne Łódzkiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego zs. w Bratoszewicach przygotował Powiatowy Zespół Doradców w Łęczycy. Na stoisku można było zapoznać się z odmianami zbóż ozimych polecanymi do uprawy w naszym województwie, uzyskać poradę oraz zakupić wydawnictwa.

Tekst i zdjęcia: Małgorzata Smela