Uwaga!!! Termin składania wniosków o płatności bezpośrednie został wydłużony do 15 czerwca 2020 r. Czytaj tutaj 

UWAGA!!! W czasie epidemii obsługujemy klientów zgodnie z wymogami kwarantanny. W sprawie eWnioskuPlus i naborów PROW 2014-2020 prosimy kontaktować się tutaj i tutaj !!!

Nowy termin! Oświadczenia o braku zmian we wnioskach o płatności bezpośrednie w stosunku do poprzedniego roku będzie można składać w terminie do 8 czerwca 2020 r.

Nowa jakość doradztwa rolniczego - czytaj tutaj i  tutaj

Szkolenie w „Ogrodach Kapias”

Show the MENU
01.10.2016
trójka kobiet stojąca w wejściu do ogrodów kapias

Tradycją się stało, iż każdego roku rolnicy z terenu powiatu zgierskiego uczestniczą w szkoleniu wyjazdowym zorganizowanym przez RZD w Zgierzu. W pierwszym tygodniu października br. roku, wzięli udział w szkoleniu nt. „Aranżacja ogrodów różnotematycznych – dobór roślin ozdobnych i połączenie ich z różnymi formami architektury ogrodowej”, które odbyło się w ogrodach Kapias w Goczałkowicach Zdrój, pow. pszczyński, woj. śląskie. Uczestnicy zapoznani zostali z wymaganiami glebowymi roślin ozdobnych, nawożeniem, ochroną, właściwą pielęgnacją oraz doborem roślin do ogrodów zaaranżowanych w określonym stylu np. ogród: japoński, angielski, letni, zimowy, wiejski, ciszy itp.

Szkolenie cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem, o czym świadczyła ożywiona dyskusja. Oprócz wiedzy teoretycznej wszyscy mogli zobaczyć jak wyglądają takie ogrody i podziwiać ich urok.

Tekst :Anna Dąbrowska
Foto: Zuzanna Maślińska

ozdobne murki w ogrodach kapias
grupa ludzi idąca chodnikiem wzdłuż oczka wodnego
grupa ludzi chodząca po ogrodach kapias
grupa ludzi chodząca wsród roślinności po ogrodach kapias
ludzie siedzący na plastikowych krzesełkach obok boiska z zieloną trawą
grupa ludzi stojąca na placu wyłorzonym kostką w ogrodach kapias