150 000  Premii Młodego Rolnika nabór do 0108. 

UWAGA!!! W czasie epidemii obsługujemy klientów zgodnie z wymogami kwarantanny. W sprawie naborów PROW 2014-2020 prosimy kontaktować się tutaj i tutaj !!!

Nowa jakość doradztwa rolniczego - czytaj tutaj i  tutaj

Sieradzki Jarmark Adwentowy

Show the MENU
06.08.2014
Stoisko promocyjne ŁODR zs. w Bratoszewicach, Stowarzyszenie Kobiet Aktywnych "Z Pasją"

Mieszkańcy Sieradza mogli wziąć udział w niedzielę 21 grudnia 2014 roku w godz. 14.00 - 17.00 w Jarmarku Adwentowym zorganizowanym przez Sieradzkie Centrum Kultury na Placu Teatralnym przy ul. Dominikańskiej 19.

Jarmark Adwentowy to już tradycja w Sieradzu. Na Placu Teatralnym stanęło w tym roku kilkadziesiąt stoisk z lokalnymi specjałami i rękodziełem. Chętni mogli skosztować niektórych potraw na goraco, np: zupy grzybowej, czerwonego barszczyku czy pierogów na stoiskach królowały rękodzieła artystyczne, np: rożnego rodzaju ozdoby, bombki choinkowe, karty świąteczne, stroiki, ciasta, dania świąteczne, wędliny, sery góralskie oraz miody. Uczestnicy ponadto mogli zobaczyć i posłuchać występów młodych sieradzkich artystów wykonujących świąteczne utwory i kolędy. Świątecznemu nastrojowi towarzyszyły anioły na szczudłach przechadzające się po teatralnym placu.

Oczywiście na jarmarku adwentowym nie mogło zabraknąć stoiska łódzkiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego zs. w Bratoszewicach. Na stoisku firmowym można było zakupić branżowe ulotki, otrzymać doradztwo świadczone przez Agnieszkę Trojak z Rejonowego Zespołu Doradców Sieradz specjalistę ds. gospodarstw wiejskich i agroturystyki.

Jarmark cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem wsród zwiedzających. Z pewnością na długo pozostanie w pamięci uczestników.

Tekst: Agnieszka Trojak