Gomunickie Święto Miodu

Show the MENU
15.08.2016
Zdjęcie przedstawia dwóch Panów koło maskotki Skry, przed namiotem ŁODR

W niedzielę 14.08.2016 roku na stadionie sportowym  w Gomunicach odbyła się  impreza plenerowa zorganizowana przez Urząd Gminy w Gomunicach oraz Rejonowe Koło Pszczelarzy w Kocierzowach. Gomunickie Święto Miodu, bo o nim mowa, zgromadziło liczne tłumy mieszkańców gminy, a także powiatu radomszczańskiego. Organizatorzy zadbali aby każdy znalazł coś interesującego  dla siebie.
Imprezie towarzyszyła degustacja miodów i wyrobów lokalnych przygotowanych przez poszczególne sołectwa, a także kiermasz produktów pszczelich oraz sprzętu pszczelarskiego.
W części oficjalnej,  po powitaniu zaproszonych gości i wysłuchaniu przemówień można było wysłuchać  niezwykle ciekawego wystąpienia mistrza pszczelarskiego pana Czesława Korpysy o znaczeniu pszczół dla ekosystemu, a także o szczególnych leczniczych właściwościach produktów pszczelich.
Część artystyczną rozpoczął występ Gminnej Orkiestry Dętej z Gorzkowic. Szczególne zainteresowanie wzbudził występ  zespołu Milano oraz rodzimych zespołów ludowych.
Dla najmłodszych uczestników  imprezy przygotowano wiele atrakcji: pokazy fitness na trampolinach, pokaz motocykli i militariów, wesołe miasteczko, kurtyna wodna i szereg innych.
Dużym zainteresowaniem cieszyło się także stoisko ŁODR, a szczególnie kolekcja odmian zbóż zalecanych do uprawy w województwie łódzkim.
Pszczelarstwo w gminie Gomunice stoi na bardzo wysokim poziomie,  a to za sprawą prężnie działającego koła pszczelarzy i funkcjonującej od lat na terenie tej gminy pasieki zarodowej. Cieszy, że włodarze gminy właśnie ten atut wykorzystują do promocji gminy.
 
RZD Radomsko
Kamilla Majer