Nowa jakość doradztwa rolniczego - czytaj tutaj i  tutaj

Szkolenia z zakresu "Stosowania środków ochrony roślin przy użyciu opryskiwaczy" - sprawdź

Kurs dla kombajnistów - sprawdź

Szczegóły w zakładce: Szkolenia zawodowe - sprawdź

 

Dzień Rolnika

Show the MENU
18.06.2019

W minioną upalną niedzielę na terenach kutnowskiej Agromy odbył się festyn z okazji Dnia Rolnika. Jest to coroczna impreza, na której spotykają się rolnicy oraz producenci maszyn rolniczych, części zamiennych, dostawcy pasz, nawozów i środków ochrony roślin.

Partnerami Dnia Rolnika zorganizowanego przez Agromę i Polsad były marki Kubota i Platinum, Agencja Rozwoju Kutnowskiego S.A, Animex i Leo Market. Honorowy patronat objął Grzegorz Schreiber Marszałek Województwa Łódzkiego, którego reprezentował członek zarządu województwa Andrzej Górczyński.

W festyn zaangażowały się Koła Gospodyń Wiejskich z gminy Kutno: Wierzbie, Strzegocin, Nowa Wieś, Gołębiew, Kolonia Sójki, Leszczynek oraz z gmin Dąbrowice, Bedlno, Strzelce. Uczestnicy mogli skosztować regionalnych produktów: wędlin własnego wyrobu, chleba, ciast, serów, smalcu, ogórków małosolnych.

Łódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego zs w Bratoszewicach reprezentowany przez pracowników PZDR Kutno przygotował stoisko promocyjne.

Wśród przygotowanych przez organizatorów atrakcji znalazła się strefa zabaw dla dzieci, grill, stoiska różnych wystawców, pokaz sprzętu rolniczego i koncerty.

Jedną z atrakcji imprezy był blok koncertowy disco polo. Przy piosenkach zespołów Aplauz Dance, Standard i Mały z Dużym zabawa był wyśmienita.