Uwaga!!! Termin składania wniosków o płatności bezpośrednie został wydłużony do 15 czerwca 2020 r. Czytaj tutaj 

UWAGA!!! W czasie epidemii obsługujemy klientów zgodnie z wymogami kwarantanny. W sprawie eWnioskuPlus i naborów PROW 2014-2020 prosimy kontaktować się tutaj i tutaj !!!

Nowy termin! Oświadczenia o braku zmian we wnioskach o płatności bezpośrednie w stosunku do poprzedniego roku będzie można składać w terminie do 8 czerwca 2020 r.

Nowa jakość doradztwa rolniczego - czytaj tutaj i  tutaj

DZIEŃ ŁASUCHA XIX Regionalny Pokaz Potraw Ziemi Łęczyckiej

Show the MENU
01.03.2019

             Zwyczajowo w tłusty czwartek, 28 lutego 2019 roku w Sali Widowiskowej Domu Kultury w Łęczycy odbył się po raz 19 Regionalny Pokaz Potraw Ziemi Łęczyckiej. Miłośnicy polskiej kuchni i nie tylko mieli okazję spróbować wyśmienitych potraw przygotowanych przez Koła Gospodyń oraz różne instytucje i placówki.

  Organizatorem imprezy było Stowarzyszenie Kobiet Ziemi Łęczyckiej, Starostwo Powiatowe w Łęczycy, Urząd Miejski w Łęczycy, Muzeum w Łęczycy, Dom Kultury w Łęczycy, a współorganizatorami: Urzędy Gmin w Łęczycy, Piątku, Daszynie, Górze św. Małgorzaty, Witoni, Grabowie, Świnicach Warckich, Dalikowie, Wartkowicach , Lokalna Grupa działania „PRYM” w Parzęczewie, Łódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Bratoszewicach.             

Hasło tegorocznej imprezy brzmiało: „Maryna gotuj pierogi”. W pokazie brały udział członkinie Kół Gospodyń Wiejskich  reprezentujące gminy Łęczyca, Witonia, Piątek, Daszyna, Góra Św. Małgorzaty, Grabów, Świnice Warckie oraz gospodynie z zaprzyjaźnionych gmin Dalików i Wartkowice. Każdy zespół miał w swoim repertuarze co najmniej jedną potrawę z pierogami w roli głównej.  Wystąpiła także młodzież ze Szkoły Podstawowej w Topoli Królewskiej i Szkoły Podstawowej w Witoni, Szkoły Podstawowej w Wilczkowicach ,oraz z ZSMR w Piątku i ZPEW w Łęczycy.

 Ze sceny przygrywała Kapela Łęczycka, Dziecięcy Zespół "Maryśki i Jaśki z Łynczyckiego" oraz Zespół Daszynianki.

Tekst i zdjęcia: Małgorzata Smela