UWAGA!!! W czasie epidemii obsługujemy klientów zgodnie z wymogami kwarantanny. W sprawie eWnioskuPlus i naborów PROW 2014-2020 prosimy kontaktować się tutaj i tutaj !!!

Od 2 marca do 15 kwietnia 2020 r. w ARiMR można składać oświadczenia o braku zmian we wnioskach o płatności bezpośrednie w stosunku do wniosków z  poprzedniego roku - czytaj tutaj 

Nowa jakość doradztwa rolniczego - czytaj tutaj i  tutaj

„Dożynki Gminy Łowicz 2016”

Show the MENU
05.09.2016
Zdjęcie przedstawia stoisko ŁODR z ulotkami i chlebem w koszyczku

W dniu 4 września we wsi Niedźwiada odbyły się „Dożynki Gminy Łowicz”. Coroczne święto plonów zapoczątkowała polowa Msza Święta, podczas, której nastąpiło poświęcenie wieńców dożynkowych przygotowanych przez koła gospodyń wiejskich ze wszystkich wsi gminy Łowicz.
Po zakończonym nabożeństwie, Prezes Gminnego Związku Kółek i Organizacji Rolniczych – Grzegorz Koza dokonał uroczystego otwarcia dożynek i powitał wielu znakomitych gości m.in. Posła na Sejm – Pawła Bejde, Przewodniczącego Rady Rejonowego Związku Kółek Rolniczych – Edwarda Gnata, Starostę Łowickiego – Krzysztofa Figata, oraz Wójta Gminy Łowicz – Andrzeja Barylskiego.
Na „Dożynkach Gminy Łowicz” nie zabrakło smacznego jadła. Panie z KGW gminy Łowicz przygotowały: 1000 pierogów, 150 litrów białego barszczu z kiełbasą, pajdę ze smalcem, oraz ziemniaki z zsiadłym mlekiem, a wszystkie te smakołyki zostały skonsumowane przez przybyłych na imprezę gości.
W części artystyczne na scenie pojawiły się: Zespół Pieśni i Tańca „BLICHOWIACY” oraz zespół muzyczny „DISCOVERY”, który bawił gości do późnych godzin wieczornych.

Specjaliści ŁODR z siedzibą w Bratoszewicach – RZD Łowicz przygotowali  stoisko promocyjne, gdzie udzielali porad zainteresowanym rolnikom.

Zdjęcie przedstawia stoisko ŁODR z ulotkami i chlebem w koszyczku
Zdjęcie przedstawia pochód dożynkowy
Zdjęcie przedstawia pochód Zespołu Ludowego i mieszkańców
Zdjęcie przedstawia pochód Zespołu Pieśni i Tańca „BLICHOWIACY”