UWAGA!!! Łódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego zs. w Bratoszewicach wstrzymuje do odwołania wszystkie formy szkoleń !!!

Od 2 marca do 15 kwietnia 2020 r. w ARiMR można składać oświadczenia o braku zmian we wnioskach o płatności bezpośrednie w stosunku do wniosków z  poprzedniego roku - czytaj tutaj 

Nowa jakość doradztwa rolniczego - czytaj tutaj i  tutaj

Szkolenia z zakresu "Stosowania środków ochrony roślin przy użyciu opryskiwaczy" - sprawdź

Kurs dla kombajnistów - sprawdź

Doskonalenie na wyjeździe studyjnym

Show the MENU
04.08.2014

Okolice Dolnego Śląska są wciąż jeszcze mało znane i dlatego LGD „KRAINA RAWKI „ wybrała ten teren do podpatrzenia jak radzą sobie stowarzyszenia z wdrażaniem lokalnych strategii na tym terenie.  Podczas wyjazdu studyjnego 30.07- 01.08.2014r. zwiedziliśmy ekomuzea oraz lokalne pomysły na promocje swoich terenów. Miejscowa ludność wykorzystuje wszystkie pomysły i historyczne miejsca by przyciągnąć turystów i znane osobistości. Przykładem może być wieś Henryków Lubański gdzie wykorzystano istnienie starego drzewa cis do zrobienia alei cisowej gdzie wpisują się wszyscy znani Henrykowie. Przyjeżdżają na imieniny Henryka do tej miejscowości i sadzą cis np. Henryk Gołębiewski, Henryk Talar. W budynkach po starej szkole utworzono  schronisko dla młodzieży i pielgrzymów, gdzie za symboliczne 17 zł można przenocować.        
Kolejnym przykładem może być miejscowość Lubomierz gdzie wykorzystywany jest fakt, iż w tej miejscowości nagrywane były niektóre sceny do filmu” Sami Swoi „. Organizowany jest tan co roku Festiwal filmów komediowych. Również istnieje aleja filmów gdzie niektóre sceny były nagrywane w tym mieście. Miasto to zachowało charakter z lat 60-tych i może dlatego często scenarzyści wykorzystują autentyczność dawnych czasów.  Poniżej  przedstawiamy krótką informację o tym terenie ze strony miejscowej LGD Partnerstwo Izerskie, która serdecznie zaprasza do odwiedzenia swoich pięknych terenów. Wiele inicjatyw podejmowanych jest przez ludność napływową np. z Wrocławia , Skierniewic  który wieżą iż tutaj znaleźli swoje miejsce na ziemi.

Urszula Olszowska