Agroturystyka w powiecie wieruszowskim

Show the MENU
15.01.2016
grupa ludzi siedząca przy elegancko nakrytym stole

Jednym z alternatywnych  źródeł dochodu na obszarze wiejskim jest gospodarstwo agroturystyczne. Możliwość jego realizacji , dofinansowań  z funduszy unijnych oraz  kierunków promowania pod kątem potencjalnych klientów przedstawione i omówione zostało na szkoleniu  w dniu 15.01.2016 r w jednym z gospodarstw agroturystycznych powiatu wieruszowskiego "NA NOWINACH" u Państwa Maślanków.

Szkolenie to było bardzo owocne pod kątem nowych wyzwań, gdzie rutyna powinna być zastąpiona innowacjami i nowym podejściem dla potrzeb wypoczywających. Każde gospodarstwo to odrębna specyfika   działalności. Należy stworzyć dla stowarzyszenia wspólną strategię wymiany ofert z poszczególnych gospodarstw.

Każde gospodarstwo powinno wypracować dla siebie potrawę, która byłaby elementem rozpoznawalnym daną zagrodę. Na bieżąco śledzić  trendy  turystyczne, korzystać z możliwości zakładania gospodarstw ekologicznych, edukacyjnych a przede wszystkim samemu dokształcać się i korzystać z wiedzy. W ramach współpracy ŁODR ze stowarzyszeniem agroturystycznym na spotkaniu przedstawiono i zaserwowano produkty tradycyjne gminy Łubnice plendze kartoflane, tarciochy, parowce z sosem jagodowym, klopsiki w sosie warzywnym oraz żur smażony potrawa gosp.agrot. "NA NOWINACH".

Szkolenie przeprowadzone zostało przez pana dr. Piotra Gejza osobę współpracującą z instytucjami turystycznymi i agroturystyką.

fot. tekst Krystyna Czernecka

grupa ludzi siedząca przy elegancko nakrytym stole
przemawiający mężczyzna w garniturze przy stole, po bokach siedzi dwójka mężczyzn