60 lat minęło ! Jubileusz KGW w Bieńcu

Show the MENU
13.06.2022

W minioną sobotę tj. 11 czerwca 2022 r. miał miejsce wspaniały Jubileusz.
60 lat swojej prężnej działalności świętowały działaczki Koła Gospodyń Wiejskich z Bieńca.
W związku z tym wspólnie przygotowały piękną uroczystość.

O godz. 12:00 w miejscowym Kościele pw Matki Bożej Szkaplerznej została odprawiona msza święta w intencji członkiń Koła.
O godz. 13:00 w miejscowej sali OSP rozpoczęto część poświęconą rysowi historycznemu Koła przedstawiony przez samego Wójta Gminy Pątnów - Jacka Olczyka.
Na tę właśnie okazję przygotowano specjalne wydanie książkowe poświęcone historii Koła, które zostało wręczone osobiście przez Pana Wójta członkiniom seniorkom wraz z listem gratulacyjnym oraz wszystkim obecnym członkiniom KGW w Bieńcu jako pamiątka Jubileuszowa.
Zaraz po tym rozpoczęły się liczne gratulacje i podziękowania ze strony zaproszonych gości, a także delegacji zaprzyjaźnionych KGW. Panie wspólnie otrzymały pięknie zapakowane prezenty, pamiątkowe statuetki i kwiaty oraz datki. Wśród prezentów znalazły się również te "niematerialne"... Zabawne wierszyki i piosenki, które wzruszyły nie tylko obecną na scenie Przewodniczącą koła ale również wszystkich zebranych.

"A propos" obecna przewodnicząca KGW w Bieńcu - Pani Marianna Łyczko zwana przez wszystkich "Marylką" - to niezwykle żywiołowa kobietka. Od wielu lat sprawuje pieczę nad Kołem. Jest znana i lubiana wśród tutejszej społeczności. Z oddaniem walczy o wszelkie dofinansowania i podejmuje się niesienia pomocy potrzebującym, chociażby poprzez akcje w jakie włącza koleżanki z Koła m.in. zbiórki pieniężne połączone ze sprzedażą ciast na rzecz chorych dzieci z okolicy Wielunia.
Za jej wieloletnie oddanie podziękowały i wyśpiewały jej koleżanki z KGW. Nie obyło się bez łez!
Ponadto Koło poza gotowaniem rozwinęło również umiejętności wokalne oraz teatralne.
Podczas uroczystości Panie zaprezentowały humorystyczny skecz, któremu przewodniczyła wspomniana "Marylka".

Przez te liczne lata ( w 2007 roku ) Koło doczekało się także własnego sztandaru, którego patronką została Św. Zyta.

Widząc ogrom zaangażowania wszystkich Pań i smakując pysznego, domowego obiadu oraz ciast człowiek mógł poczuć się niczym w rodzinnym gronie.

Dziękujemy, że od lat współpracujecie z Łódzkim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego. Dziękujemy, że tak chętnie i licznie uczestniczycie w naszych szkoleniach.
Dziękujemy, że mogliśmy wspólnie z Wami przeżywać ten wspaniały Jubileusz. Czekamy kolejnych!

Magdalena Szydło