15-lecie istnienia Stowarzyszenia Agroturystycznego Ziemi Wieruszowskiej

Show the MENU
21.01.2015

Cisza, spokój, lasy, śpiew ptaków, stadniny koni, ośrodek rehabilitacyjny, tradycyjna kuchnia, tradycyjne potrawy, zabytki, rezerwaty, muzea – to niektóre z wielu atrakcji naszego regionu. Są to atuty, dla których warto do naszego rejonu przyjechać i które z pewnością na zawsze zakorzenią się w pamięci naszych turystów.

21 stycznia 2015 roku minęło 15 lat istnienia Stowarzyszenia Agroturystycznego Ziemi Wieruszowskiej, które – jak wskazuje już sama nazwa – skupia mieszkańców trudniących się agroturystyką i w ten sposób promujących nasze miejscowości wśród innych regionów.

Stowarzyszenie to powstało w wyniku współdziałania Wydziału Rozwoju i Promocji Starostwa Powiatowego w Wieruszowie z Łódzkim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego zs. w Bratoszewicach Rejonowym Zespołem Doradców Wieruszów.

Za wieloletnią działalność oraz pomoc w działaniu prezes stowarzyszenia Magdalena Krasoń podziękowała Andrzejowi Szymankowi, staroście; Józefowi Niechciałowi, wieloletniemu pracownikowi ŁODR; Katarzynie Idzikowskiej, długoletniej sekretarz i Zenonie Pakule, inicjatorce powstania stowarzyszenia.

Obecne na uroczystości władze gmin dziękowały za dotychczasową działalność na rzecz rozwoju agroturystyki, a poprzez to promocję naszych małych ojczyzn, którymi są nasze gminy.

Magdalena Krasoń