UWAGA!!! W czasie epidemii obsługujemy klientów zgodnie z wymogami kwarantanny. W sprawie naborów PROW 2014-2020 prosimy kontaktować się tutaj i tutaj !!!

Nowa jakość doradztwa rolniczego - czytaj tutaj i  tutaj

Już wkrótce szkolenia pt. „Wdrażanie Programu azotanowego”

Show the MENU
17.12.2019

 

W lipcu 2018 r. wszedł w życie Program działań mających na celu zmniejszenie zanieczyszczenia wód azotanami pochodzącymi ze źródeł rolniczych oraz zapobieganie dalszemu zanieczyszczeniu zwany Programem azotanowym. Zobowiązuje on wszystkich rolników do przestrzegania określonych w nim wymogów dotyczących warunków przechowywania nawozów naturalnych, okresów, dawek, sposobów nawożenia, czy prowadzenia dokumentacji zabiegów agrotechnicznych związanych z nawożeniem.

 Inicjatywą, która ma pomóc w przygotowaniu zarówno doradców rolnych i rolników do wdrożenia Programu azotanowego  jest projekt „Ograniczenie zanieczyszczenia azotem pochodzenia rolniczego metodą poprawy jakości wód” realizowany przez Fundację na Rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa, przy współpracy z wojewódzkimi ośrodkami doradztwa rolniczego. Projekt jest współfinansowany przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

 W ramach projektu planowana jest m.in. organizacja 7 warsztatów szkoleniowych dla rolników z województwa łódzkiego, które rozpoczną się jesienią 2019 r.  Warsztaty organizowane są przez specjalistów Łódzkiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego zs.w Bratoszewicach i odbędą się w następujących terminach:

 • ŁODR zs w Bratoszewicach, ul Nowości 32, 95-011 - dla rolników z powiatów: brzezińskiego, kutnowskiego, łęczyckiego, rawskiego, łowickiego, skierniewickiego, zgierskiego, łódzkiego wschodniego, w następujących terminach: 
   • 06.02.2020 r. -  osoba do kontaktu Ewa Kłosińska, tel. 519-301-052
 • ŁODR zs w Bratoszewicach Oddział w Piotrkowie Trybunalskim ul. Kasztelańska 9, 97-300 Piotrków Trybunalski dla rolników z powiatów: piotrkowskiego, bełchatowskiego, radomszczańskiego,  opoczyńskiego, tomaszowskiego, w następujących terminach: 
   • 23.01.2020 r. -  osoba do kontaktu Janusz Bolanowski, tel.519-301-076,
 • ŁODR zs w Bratoszewicach Oddział w  Kościerzynie,  Kościerzyn 77, 98-285 Wróblew dla rolników z powiatów: sieradzkiego, wieluńskiego, poddębickiego, łaskiego, pabianickiego, zduńsko- wolskiego, pajęczańskiego, wieruszowskiego, w następujących terminach:
   • 14.01.2020 r. - osoba do kontaktu Bogusława Walkiewicz, tel.785-553-817.

 

 Serdecznie zapraszamy do udziału!!!


 

Ewa Kłosińska